Wrastające paznokcie Warszawa

Wrastający paznokieć podolog Warszawa to częsta dolegliwość naszych pacjentów. Dotychczas, często wykonywane były zabiegi klinowej resekcji płytki wraz z łożyskiem paznokcia. Niestety, zabiegi te według naszych obserwacji i światowego piśmiennictwa dają powyżej 50% nawrotów. Dlatego zdecydowaliśmy w Centrum Leczenia Stóp i Ran stosować, nowoczesną technikę leczenia wrastającego paznokcia Warszawa i rany przewlekłej wału paznokciowego. Zdecydowaną większość przypadków jesteśmy w stanie leczyć zachowawczo w naszym gabinecie podologicznym stosując m.in. odpowiednie klamry.

W wybranych przypadkach istnieje konieczność poprzedzenia terapii u podologa leczeniem chirurgicznym. W takich sytuacjach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. To umożliwia dokładne zbadanie i postawienie właściwej diagnozy. Często to właśnie brak możliwości znieczulenia zniechęca pacjenta do leczenia podologicznego. Podczas zabiegu chirurg wykonuję plastykę wału paznokciowego. Po zagojeniu rany (zwykle zajmuje to 4 wizyty realizowane co 3-4 dni) pacjent kierowany jest do podologa celem kontynuacji terapii, na którą najczęściej składa się założenie klamry ortonyksyjnej. Takie małoinwazyjne, holistyczne podejście powoduję szybkie rozwiązanie problemu wrastającego paznokcia i brak nawrotów.

Wrastający paznokieć kryje dwa zjawiska chorobowe. Paznokieć wrastający, gdy paznokieć rosnąc ulega zakrzywieniu w dół, lub podwija się podczas wzrostu wbijając się w otaczającą paznokieć tkankę miękką uszkadzając ją, co powoduje bardzo silny ból przy ucisku. Drugą jednostką chorobową jest paznokieć wkręcający się to paznokieć rurkowaty, niezależnie czy jedno, czy obustronnie, lecz bez objawów stanu zapalnego wału paznokciowego. W przypadku paznokci wrastających paznokci medycyna klasyczna proponuje przeważnie częściowe, lub całkowite usunięcie płytki paznokciowej. Przy tej metodzie nawroty wrastania występują w około 70% przypadków, ponieważ tor wzrostu paznokcia nie został trwale skorygowany. W naszym gabinecie stosujemy terapie nieinwazyjne, dzięki zastosowaniu specjalnych klamer, potrafimy skorygować paznokieć.

 

Leczenie pijawkami

Hirudoterapia

Jeżeli pacjent pokona wewnętrzny lęk b?dĽ obrzydzenie - nabierze przekonania, że te malutkie stworzenia stworzonka dadz? nam znacznie więcej niż zażywane gar?ciami chemiczne preparaty.


Aktorka Demi Moore przyznała się do okresowych zabiegów odmładzania za pomoc? hirudoterapii. Poddaje się ona takim zabiegom w Szwajcarii. Zdradza tym samym sekret swojej piękno?ci mimo upływu lat.
Terapie odmładzania wygl?du i upiększania skóry przy pomocy pijawek należ? do jednych z najbardziej ekskluzywnych technik hirudoterapii w ?wiecie i ?więc? aktualnie triumf na wszystkich kontynentach.Warszawa, ul.Marszałkowska, tel.

Katalog SEO: katalogseo.net.pl
 linki
wykonanie: GrafMedia